Každý produkt v této kategorii byl pečlivě vybrán a získán z různých částí světa a je připraven pro vaše potěšení.

Stručná historie rumu

Stručná historie rumu

Rum je lahodný, to víme... Ale co to vlastně je? Pravdou je, že rum je kvašený a destilovaný destilát vyráběný především ze šťávy z cukrové třtiny nebo vedlejších produktů, jako je melasa. Původně čirý destilát získává sytou barvu díky zrání v dubových sudech. Ačkoli se rum vyrábí v různých zemích světa, naprostá většina "dobrého zboží" pochází z Karibiku a Latinské Ameriky.

Hurricane

Hurricane

Pokud jste někdy navštívili New Orleans, je pravděpodobné, že jste slyšeli jeden nebo dva příběhy o nechvalně proslulém hurikánu Pata O'Briena. Podle legendy vymyslel slavný bar tento koktejl v roce 1939, aby se zbavil zásob rumu, který se nepoužíval. Dnes je to jeden z nejobjednávanějších nápojů masopustu, o kterém se říká, že vám doslova vyrazí dech. Zde je původní recept.


Mai Tai

Mai Tai

V doslovném překladu znamená slovo Mai Tai "z tohoto světa" a opravdu, opravdu je. Je to skvělý letní nápoj, který často připravuji, když pořádáme párty na zahradě. Je to nápoj, který se líbí davu, a zatímco ženy mají rády jeho chuť, muži si užívají jeho sílu.


Daiquiri

Daiquiri

Jedním z největších milovníků tohoto nápoje nebyl nikdo jiný než Ernest Hemingway. Daiquiri je zajímavý nápoj, protože byl poprvé vynalezen na Kubě pro léčebné účely. Dnes je však jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a existuje tolik jeho variant, že na jejich výčet bych mohl napsat celou knihu. Ať už čerstvé nebo mražené, daiquiri lze připravit z různých druhů ovoce a džusů, které nabývají různých příchutí od jahod a banánů až po limetku a pomeranč.

Další