Každý produkt v této kategorii byl pečlivě vybrán a získán z různých částí světa a je připraven pro vaše potěšení.

Stručná historie rumu

Stručná historie rumu

Rum je lahodný, to víme... Ale co to vlastně je? Pravdou je, že rum je kvašený a destilovaný destilát vyráběný především ze šťávy z cukrové třtiny nebo vedlejších produktů, jako je melasa. Původně čirý destilát získává sytou barvu díky zrání v dubových sudech. Ačkoli se rum vyrábí v různých zemích světa, naprostá většina "dobrého zboží" pochází z Karibiku a Latinské Ameriky.

Tipy jak pít správně rum

Tipy jak pít správně rum

Rum známe ze starých filmů a pohádek, tento nápoj konzumovali výhradně piráti. V dnešním světě si tento alkohol získává stále větší oblibu. Někteří milovníci lihovin se snaží cítit jako loupežníci. Někdy moderní příběhy nekončí tak růžově, jak bychom si představovali. Abychom se vyhnuli nepříjemným následkům, je třeba mít znalosti o správném používání rumu.


Mojito

Mojito

Vedle Sangrie je to v létě nápoj mnoha žen. Pokud má restaurace příšerný výběr lihovin, bude asi pro mnohé z nás Mojito první koktejl večera. Zde je jednoduchý recept, který zvládne každý.


Caipirinha

Caipirinha

Je to brazilský národní koktejl, který se vyrábí v mnoha variantách. Vychutnává se přes den na pláži, v noci v klubech nebo před večeří a je skvělým letním nápojem.

Další