Každý produkt v této kategorii byl pečlivě vybrán a získán z různých částí světa a je připraven pro vaše potěšení.

Stručná historie rumu

Stručná historie rumu

Rum je lahodný, to víme... Ale co to vlastně je? Pravdou je, že rum je kvašený a destilovaný destilát vyráběný především ze šťávy z cukrové třtiny nebo vedlejších produktů, jako je melasa. Původně čirý destilát získává sytou barvu díky zrání v dubových sudech. Ačkoli se rum vyrábí v různých zemích světa, naprostá většina "dobrého zboží" pochází z Karibiku a Latinské Ameriky.

Mai Tai

Mai Tai

V doslovném překladu znamená slovo Mai Tai "z tohoto světa" a opravdu, opravdu je. Je to skvělý letní nápoj, který často připravuji, když pořádáme párty na zahradě. Je to nápoj, který se líbí davu, a zatímco ženy mají rády jeho chuť, muži si užívají jeho sílu.


Daiquiri

Daiquiri

Jedním z největších milovníků tohoto nápoje nebyl nikdo jiný než Ernest Hemingway. Daiquiri je zajímavý nápoj, protože byl poprvé vynalezen na Kubě pro léčebné účely. Dnes je však jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a existuje tolik jeho variant, že na jejich výčet bych mohl napsat celou knihu. Ať už čerstvé nebo mražené, daiquiri lze připravit z různých druhů ovoce a džusů, které nabývají různých příchutí od jahod a banánů až po limetku a pomeranč.


Tipy jak pít správně rum

Tipy jak pít správně rum

Rum známe ze starých filmů a pohádek, tento nápoj konzumovali výhradně piráti. V dnešním světě si tento alkohol získává stále větší oblibu. Někteří milovníci lihovin se snaží cítit jako loupežníci. Někdy moderní příběhy nekončí tak růžově, jak bychom si představovali. Abychom se vyhnuli nepříjemným následkům, je třeba mít znalosti o správném používání rumu.

Další