Společnost Sacchetto byla založena na počátku devadesátých let minulého století v oblasti Veneto, kde bylo víno nedílnou součástí historie, kultury a hospodářství. Zakladatelem byl Sisto Sacchetto, který v raném poválečném období založil obchod s vinnou révou a výrobou vína. Díky jeho technickým a obchodním dovednostem se kvetoucí obchod rozvinul do strukturovanější reality mezi 50. a 60. lety, tedy v letech italského hospodářského rozmachu.

Dnes se rodinný sen usadit se v milovaném kraji Veneto stal skutečností díky usedlosti Prapian, která se nachází v srdci oblasti Prosecco Docg Valdobbiadene.

Jedná se o vlajkovou loď vinařské společnosti Sacchetto, která je proslulá dokonalostí svých produktů, dynamikou a vášní.

Spojení prestižní vinařské tradice s dnešním vkusem znamená inovativní využití vlastních zkušeností. Naše zkušenosti nás vedou k tomu, abychom vždy jiným způsobem vyjádřili vřelost a jednotu naší rodné země.

Z tohoto důvodu je proces výroby a zušlechťování vína myšlen tak, aby vznikla vína, která skutečně hovoří univerzálním jazykem chuti.

Vína s jasnou osobností, která je třeba popíjet s otevřenou duší, pro ideální degustaci.

To je výsledek spolupráce s úzce sehraným týmem, na níž se podílí rodina Sacchetto a enologové, kteří sledují analýzy, výzkum a vývoj a každý den vyvažují preciznost a kreativitu.