Francouzská značka Rémy Martin se specializuje na výrobu kvalitního koňaku. Současný majitel – společnost Rémy Cointreau pokračuje v tradici staření koňaků v délce 10-37 let oproti jiným značkám, které nechávají své produkty zrát pouze 6 let. Rémy Martin se řadí ke špičce v produkci takzvaných „Fine Champagne Cognac“. Objevte vyváženou a nezaměnitelnou chuť špičkových koňaků Rémy Martin.

Historie koňaků Rémy Martin

Rémy Martin byla vždy rodinnou firmou, kterou provozovaly dvě rodiny, sdílející stejné hodnoty: Rémy Martin a Hériard Dubreuil. Sláva Rémy Martin House se započala již v roce 1724, kdy mladý vinař z města Cognac, Rémy Martin, začal nabízet koňak pod svým jménem. O 14 let později, roku 1738 jeho koňak učaroval i francouzskému králi Ludvíku XV., který, jako výraz uznání, udělil Rémy Martin výjimečné právo založit nové vinice navzdory zákonu, který jejich rozšiřování tehdy neumožňoval.

V roce 1830 vzniknul první koňak „Rémy Martin Grande Champagne“, roku 1848 uvedl Rémy Martin první koňak s označením „Fine Champagne Cognac“. Paul-Emile Rémy Martin rozšířil společnost a její koňaky do Evropy,  Spojených států, Asie a Tichomoří. V roce 1870 nechal vytvořit logo firmy. Zvolil si mytický symbol "Centaur", který má prezentovat dokonalé spojení člověka s přírodou. Není náhoda, že Rémy Martin, vášnivý astronom, je znamením Střelec.