Historie lihovaru Mount Gay

Historie karibského rumu Mount Gay se začíná psát roku 1703 na nejvýchodnějším ostrově Západní Indie – na Barbadosu. Z tohoto roku pochází první písemná zmínka o malé destilerii na kopci v St. Lucy. Tato destilerie zde doposud stojí a rum Mount Gay se v ní stále vyrábí. Rumy Mount Gay tedy patří k nejstarším rumům na světě, ale také jde o nejstarší kontinuálně vyráběný alkohol světa. 

Mount Gay a jejich historickou půdu původně vlastnil John Sober, který malý lihovar na vrcholu Mount Gilboa v St. Lucy na Barbadosu zdědil. Rodina si najala sira Johna Gaye Alleyna, aby zahájil novou éru lihovaru. Jeho inovace a výsledky měly takový úspěch, že po smrti Johna Gaye Alleyna v roce 1801 se rodina Soberů rozhodla celý lihovar po něm pojmenovat. Tak se zrodil Mount Gay. 

V současné době působí v Mount Gay první master blenderka Trudiann Branker, která nadále spolupracuje s bývalým master blenderem Allenem Smithem. Její kariéra v Mount Gay začala v roce 2014, kdy zde začala působit jako Manažerka kvality. Současným většinovým akcionářem destilerie Mount Gay je od roku 1989 Rémy Cointreau. Rum Mount Gay se prodává ve 110 zemích světa, primárně ve Spojených státech.

V destilerii tvrdí, že to, co dělá rumy Mount Gay tak jedinečnými, je jejich minulost i přítomnost – od založení lihovaru v roce 1703 až po legendární vedení sira Johna Gaye Alleyna. Příběh značky můžete už 300 let ochutnat v každé kapce rumu Mount Gay. Třeba v láhvi Mount Gay XO, Mount Gay Black Barell, nebo Mount Gay Eclipse.