Společnost Lanson založil v roce 1760 magistrátní úředník François Delamotte. V roce 1798 ho vystřídal jeho syn Nicholas-Louis, který uzavřel partnerství s Jeanem-Baptistem Lansonem, jenž dal společnosti v roce 1837 název Lanson et Cie. Společnost se zaměřila, stejně jako dodnes, na vývoz šampaňského na zahraniční trhy.

Koncem 19. století dodávala společnost Lanson šampaňské na základě královského jmenování na dvory Spojeného království, Švédska a Španělska. Společnost Lanson je dodnes dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu a na svých lahvích uvádí erb Alžběty II.

Šampaňský dům zůstal v rodinném vlastnictví až do roku 1980, kdy jej Etitenne a Pierre Lansonovi prodali společnosti Gardinier Group. Několikrát změnila majitele až do roku 1994, kdy ji koupila společnost Marne et Champagne (která se přejmenovala na Lanson International).

V roce 1996 koupila společnost Lanson International skupina Boizel-Chanoine (BCC). Lanson a Besserat de Bellefon se staly součástí této skupiny, do níž patří také Phillipponnat, de Venoge, Chanoine, Boizel a Alexandre Bonnet. Skupina Boizel-Chanoine Group rovněž vyrábí šampaňské pod "privátní značkou" pro několik britských supermarketů a nezávislých maloobchodníků. V roce 2006 vznikla skupina Lanson-BCC.

V roce 2008 proběhla rozsáhlá přebalovací akce. Nový obal připomíná styl Lanson House Style z 80. let 20. století.