Exkluzivní značka Dom Pérignon nabízí pravé šampaňské, které uspokojí i nejnáročnější milovníky kvalitního vína. Přečtěte si příběh této francouzské značky a podtrhněte slavnostní události luxusním přípitkem z portfólia Dom Pérignon.

Historie Dom Pérignon se datuje od roku 1668, kdy se otec Dom Pierre Pérignon stal správcem sklepů benediktinského opatství v Hautvillers, v kraji Champagne ve Francii. Tomuto mladému mnichovi bylo pouhých 30 let, když si dal za cíl vyrábět nejlepší víno na světě a dalších 47 let svou recepturu zdokonaloval. A to až do okamžiku, kdy prohlásil: „Mí bratři, pojďte se podívat. Právě piji esenci hvězd!“ Do dějin vinařství vstoupil Pierre Pérignon jako vynálezce nebo také duchovní otec šampaňského. První ročník Dom Perignon byl uveden na trh v roce 1937. Šampaňské Dom Perignon ocenil i Ludvík XIV., na jehož dvoře se šampaňské těšilo velké oblibě.

Dom Pérignon je v současné době nejoceňovanější a nejluxusnější značkou pravých šampaňských vín v kategorii Prestige Cuvée. Pochází z produkce vinařství Moët & Chandon, nejslavnějšího výrobce šampaňského na světě. Vinařství patří do skupiny Louis Vuitton Moët Hennessy, největšího světového podniku s luxusním zbožím, do kterého spadá například i značka kvalitních koňaků Hennesy.

V současné době má společnost k dispozici 1190 hektarů vinic, které produkují ročně až 28 milionů lahví vín. Dom Pérignon však nevzniká každý rok, ale vyrábí se pouze z hroznů z nejlepších let, které byly sklizeny v jediném roce. Dle tradice se vyrábí ze směsi odrůd Pinot Noir a Chardonnay, většinou v poměru 60:40, kdy někdy převažuje jedna odrůda, jindy druhá. Jiné poměry jsou raritou. Šampaňské Dom Pérignon má dokonale harmonickou, sofistikovanou chuť. V každém doušku můžete ucítit tóny mandlí, citrusů, ale také například opékaného pečivo nebo kořeněné příchutě. V našem portfoliu najdete Dom Pérignon, Dom Pérignon Rosé nebo speciální edici Dom Pérignon Blanc 2008 Lenny Kravitz.

Vyšší cenu šampaňského Dom Pérignon vykompenzuje jeho exkluzivní chuť. Dokonale se hodí k přípitku při zvláštních a výjimečných událostech a jako dárek potěší každého milovníka kvalitních vín.