DUSA je nejrozšířenější likérnický komplex ve Venezuele a Latinské Americe, který je domovem rumu Diplomático a portfolia produktů bezkonkurenční kvality.

Nachází se ve městě La Miel ve státě Lara, ideálním místě pro optimální zrání alkoholu, z něhož se v průběhu let stanou rumy, whisky a likéry, které se prosadí na národních i mezinárodních trzích.

V roce 2013 byla na britském festivalu Rum Fest vyhlášena nejlepší palírnou na světě a disponuje komplexním systémem řízení kvality a životního prostředí s certifikáty ISO 9001 a ISO 14001.

OCENĚNÍ
NEJLEPŠÍ LIHOVAR NA SVĚTĚ 2013

V rámci oslav UK Rum Fest, které se konaly v Londýně v roce 2013, byla společnost DUSA oceněna jako nejlepší palírna na světě a získala vynikající cenu Golden Barrel Award.

Jedná se zatím o jedinou venezuelskou palírnu, která je držitelem tohoto uznání.

CENA KONGRESU ATALAC A TECNICAÑA

Uznání udělené v Kolumbii v rámci XI. kongresu ATALAC a TECNICAÑA v roce 2018.

Za stálý příspěvek k rozvoji zemědělského odvětví, závazek k životnímu prostředí prostřednictvím stálých recyklačních programů a péči o životní prostředí, certifikované mezinárodní normou ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015, a také za podporu jako přispívající partner společnosti FUNDACAÑA , soukromé neziskové instituce technologické, praktické a vědecké povahy, která podporuje a provádí výzkum, přenos technologií a technickou pomoc zaměřenou na rozvoj venezuelského cukrovarnického okruhu.