Tipy jak pít správně rum

Tipy jak pít správně rum

Rum známe ze starých filmů a pohádek, tento nápoj konzumovali výhradně piráti. V dnešním světě si tento alkohol získává stále větší oblibu. Někteří milovníci lihovin se snaží cítit jako loupežníci. Někdy moderní příběhy nekončí tak růžově, jak bychom si představovali. Abychom se vyhnuli nepříjemným následkům, je třeba mít znalosti o správném používání rumu.


Jednoduchý míchaný nápoj s rumem

Jednoduchý míchaný nápoj s rumem

Smíchejte rum s jedním dalším nápojem, například sodovkou. Je to snadný způsob, jak si vychutnat jakoukoli kvalitu rumu. Je to také nápoj, který lze připravit prakticky v každém baru.


Mojito

Mojito

Vedle Sangrie je to v létě nápoj mnoha žen. Pokud má restaurace příšerný výběr lihovin, bude asi pro mnohé z nás Mojito první koktejl večera. Zde je jednoduchý recept, který zvládne každý.


Caipirinha

Caipirinha

Je to brazilský národní koktejl, který se vyrábí v mnoha variantách. Vychutnává se přes den na pláži, v noci v klubech nebo před večeří a je skvělým letním nápojem.


Grog

Grog

Jako poctu prvnímu zdokumentovanému koktejlu v historii rumu se cítím povinen poskytnout vám recept na něj. Bohužel receptů na Grogy existuje celá řada, a tak jsem se rozhodl zveřejnit ten, který máme nám osobně přijde nejvíce zajímavý a chutný.


Hurricane

Hurricane

Pokud jste někdy navštívili New Orleans, je pravděpodobné, že jste slyšeli jeden nebo dva příběhy o nechvalně proslulém hurikánu Pata O'Briena. Podle legendy vymyslel slavný bar tento koktejl v roce 1939, aby se zbavil zásob rumu, který se nepoužíval. Dnes je to jeden z nejobjednávanějších nápojů masopustu, o kterém se říká, že vám doslova vyrazí dech. Zde je původní recept.


Mai Tai

Mai Tai

V doslovném překladu znamená slovo Mai Tai "z tohoto světa" a opravdu, opravdu je. Je to skvělý letní nápoj, který často připravuji, když pořádáme párty na zahradě. Je to nápoj, který se líbí davu, a zatímco ženy mají rády jeho chuť, muži si užívají jeho sílu.


Daiquiri

Daiquiri

Jedním z největších milovníků tohoto nápoje nebyl nikdo jiný než Ernest Hemingway. Daiquiri je zajímavý nápoj, protože byl poprvé vynalezen na Kubě pro léčebné účely. Dnes je však jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě a existuje tolik jeho variant, že na jejich výčet bych mohl napsat celou knihu. Ať už čerstvé nebo mražené, daiquiri lze připravit z různých druhů ovoce a džusů, které nabývají různých příchutí od jahod a banánů až po limetku a pomeranč.